۱۳۹۱ فروردین ۲۴, پنجشنبه

چگونه یک سایت فیشینگ (کلاهبرداری آنلاین) را بشناسیم؟

چگونه یک سایت فیشینگ را بشناسیم؟

 
 سارقان نوین یا همان هکرها یک سایت که از نظر ظاهری کاملا مشابه سایت های بانک هاست طراحی کرده و ضمن فریب افراد اطلاعاتشان را سرقت میکنند و به طبع آن حساب فریب خوردگان خالی می شود.
به دو تصویر زیر دقت کنید کاملا مشابه می باشد و کمتر کسی می تواند حدس بزند که یکی از آنها توسط سارقات طراحی شده. تصویر اول متعلق به دروازه پرداخت بانک ملت می باشد و تصویر دوم توسط یک هکر حرفه ای و با هدف سرقت اطلاعات بانکی طراحی شده است.
دروازه پرداخت بانک ملت
سایت طراحی شده توسط یک هکر که به بهانه فروش دیش ماهواره اطلاعات بانکی افراد را سرقت می کرد!!
به تشابه این دو تصویر نیز دقت کنید. به قدری ماهرانه طراحی شده که کمتر کسی تصور می کند که یکی از آنها هیچ ارتباطی به بانک پاسارگاد ندارد و تنها اطلاعات شما را به دست هکرها می دهد.
دروازه پرداخت بانک پاسارگاد
این سایت فیشینگ به بهانه فروش کارت شارژ به سرقت اطلاعات می پرداخت

پس از اینکه فریب خوردگان کلیه اطلاعات خودشان را تقدیم سارق می کردندبدون اینکه شارژی دریافت کنند با پیغام بالا روبرو می شدند
لازم نیست بترسید. هکر ها هر چقدر هم بامهارت باشند بازهم تشخیص سایت های تقلبی چندان دشوار نیست کافی است آدرس پرداخت الکترونیک بانک خود را به درستی بشناسید . چراکه هیچ هکری نمی تواند آن را سرقت نماید.
آدرس صحیح دروازه های پرداخت بانک ها از این قرار است:
آدرس پرداخت اینترنتی بانک سامانsb24.com
آدرس پرداخت اینترنتی بانک پارسیانpec24.com
آدرس پرداخت اینترنتی بانک پاسارگادBankPasargad.com
آدرس پرداخت اینترنتی بانک ملتbankmellat.ir
آدرس پرداخت اینترنتی بانک سیناesinabank.com
آدرس پرداخت اینترنتی بانک ملیbankmelli-iran.com
دومین راه تشخیص سایت های فیشینگ هم در قسمت URL سایت کاملا واضح است. حتما دقت داشته باشید که در کنار آدرس سایت عبارت //:https ذکر شده باشد.
کارشناسان وجود علامت قفل مانند در کنار صفحات آدرس ایترنتی  را هم در تشخیص اعتبار سایت موثرمی دانند.
پس تنها در صورتی که به این دونکته ساده (آدرس پرداخت الکترونیک بانک و درجhttpsدر آدرس سایت دقت کنید )با خیالی راحت می توانید از یک خرید اینترنتی لذت  ببرید
ارسال یک نظر